Červený jetel – bylina tlumící projevy klimakteria

Růžové kvítky jetele zdobí louky od května do října. Leckterá žena jej zná, většinou ale netuší, jaké blahodárné účinky na ženský organismus má. Extrakt z červeného jetele totiž dokáže tlumit nepříjemné příznaky klimakteria.

Klimakterium, menopauza nebo chcete-li přechod – to jsou slova značící čas, který přirozeně nadejde v životě každé ženy. Je to doba spojená s ustáváním činnosti vaječníků na konci plodného období. Často ji provází nepříjemné stavy a zdravotní obtíže. Návaly horka, silné pocení, nespavost, únava, rozladěnost, počínající únik moči nebo bolení hlavy. Jinými slovy problémy, které zažívá většina žen po padesátce.

Proč k nepříjemným stavům dochází?

Přechod z reprodukčního období do stádia reprodukčního klidu mají na svědomí jak jinak než hormony. V těle klesá hladina estrogenu a progesteronu, jejichž úbytek vyvolává právě ony nepříjemné stavy, které podle statistik zakusí až 80 % žen. Většinou se o slovo přihlásí mezi 45. a 50. rokem života, u někoho však nastanou již podstatně dříve.

Klimakterium – příznaky a jejich tlumení

Červený jetel obsahuje fytoestrogenyZe všech obtíží, které přechod přináší, si ženy nejčastěji stěžují na nesnesitelné návaly horka. Kdo nezažil, neví o čem je řeč. Čelo v mžiku skropené potem, propocené spodní prádlo, bušící srdce a nepříjemné pocity pramenící nejen z fyzického stavu, ale i z toho, jak na tyto mnohdy viditelné projevy zareaguje okolí. Milé dámy, pokud patříte do skupiny oněch 20 % vyvolených, které žádné příznaky nemají, gratulujeme. Pro ty ostatní alespoň malé uklidnění – existují přípravky, které projevy klimakteria dokáží tlumit.

Hormonální substituční terapie vs. přírodní léky na návaly

Mnoho žen se při léčbě, resp. mírnění příznaků přechodu, uchyluje k hormonální terapii HRT, která spočívá v umělém navyšování hladiny estrogenu v těle. Ne každá žena však tuto léčbu dobře snáší. Zatěžuje játra, zvyšuje krevní tlak a v neposledním případě zvyšuje podle některých lékařských studií pravděpodobnost výskytu karcinomu prsu. HRT má ovšem svou přírodní alternativu v podobě bylin na menopauzu, jejichž extrakt je účinný a zdravotně nezávadný.

Účinné přírodní fytoestrogeny

Ženským pohlavním hormonům jsou svou strukturou podobné přírodní látky zvané isoflavony, patřící do skupiny fytoestrogenů. Vyskytují se v plodech sóji, v čočce, lnu nebo v květech červeného jetele. A právě jejich výtažky se používají pro alternativní a bezpečnou léčbu tzv. klimakterického syndromu. Fytoestrogeny se v běžné stravě téměř nevyskytují, proto je vhodné užívat je ve formě potravinových doplňků. Na trhu převládají dva druhy – levnější produkty ze sóji nebo o něco dražší z extraktu jetele. Červený jetel má však oproti sóji 2x více isoflavonů a je proto účinnější.

Červený jetel pro ženy

Červený jetel a klimakterium

Největší zásobárnou přírodních fytoestrogenů je červený jetel. Tyto bylinky na menopauzu podporují přirozený hormonální cyklus ženy, aktivují zpomalený metabolismus pokožky, příznivě působí na zdravý růst vlasů, zpomalují řídnutí kostí a podporují funkci kardiovaskulárního systému. Co to konkrétně znamená? Užívání výtažků z jetele zmírňuje návaly horka a pocení, zkvalitňuje spánek a zvyšuje libido. To vše přírodní cestou bez zdravotních rizik.

Červený jetel – čaj a kapsle

Isoflavony obsažené v červeném jeteli je možné užívat ve formě kapslí nebo čaje. Jedna tobolka kapsle z červeného jetele obsahuje 40 mg čistých isoflavonů. Extrakt z jetele je obohacen o zinek, selen, vitamin B5 a vitamin B7, tedy látky prospěšně působící při menopauze. Oproti kapslím čaj z červeného jetele tyto přidané složky neobsahuje, je ale levnější.

Fytoestrogeny a přípravky při menopauze

Ať již sáhnete po výtažku z červeného jetele nebo sóji či po jiných přírodních fytoestrogenech, je třeba počítat s tím, že se výsledky jejich užívání nedostaví po prvních pár kapslích ani po prvním šálku čaje. Náš přípravek Červený jetel Isoflavon 90 kapslí vystačí na 3 měsíce užívání a první výsledy se dostaví po cca 2 až 3 týdnech. I když, je to velice individuální, máme mnoho spokojených zákaznic, které jsou nadšené jetelíčkem a příznaky menopauzy se snížily již po několika dnech užívání Červeného jetele Izoflavonu. A když k tomu přidáme ten fakt, že se jedná o čistě přírodní produkt, který nemá vedlejší účinky, tak je to přece nádhera!