Jak co nejrychleji vyléčit chřipku?

Trápí vás chřipka či nachlazení? Vyberte si z mnoha osvědčených přírodních produktů, které Vám pomůžou nejen v období nemoci, ale i během roku, v podobě zvýšené imunity a tím i větší odolnosti proti chřipkovým nemocem. Přírodní vitamin C – AcerolaGoji Berry, nebo Brusinky pro velký obsah vitamínu C a také „všelék“ zázvor jsou po staletí využívány v lidovém lélčitelství, stejně jako bylinné čaje na kašel a proti chřipce, nachlazení. Velkým pomocníkem v boji s chřipkou jsou bonbóny proti kašli, se šalvějí, propolisem a medem, velmi oblíbené nejen u dětí. Vrbová kůra uleví bolestem a napomůže snížit teplotu. Při bolestech hlavy, při migrénách a při menstruačních bolestech Vám doporučíme účinnou bylinku, která se jmenuje Kopretina řimbaba, na kterou nedají naše zákaznice a zákazníci dopustit…

chřipka a přírodní doplňky stravy

Už několik týdnů se jí bráníte a stejně vás ta potvora dostihne. Chřipka řádí všude kolem nás. Lidé v okolí chrchlají a zaplavují nás bacily, které útočí. Jak svůj organizmus účinně bránit a jak se co nejrychleji vyléčit? Přinášíme vám několik tipů, po nichž budete brzy překypovat zdravím.


Nadopujte se vitamínem C
Vitamíny byste měli do těla dostávat v přirozené formě, tedy v jídle. Ale v době, kdy probíhá chřipková epidemie, jste ve stresu, málo odpočíváte nebo patříte do ohrožené skupiny (senioři, těhotné a kojící ženy či děti), byste měli přikročit k vitamínovým doplňkům. Výbornou volbou jsou tobolky s postupným uvolňováním.

Objevte sílu česneku
Jeho léčivé schopnosti jsou známé už od starověku, kdy byl užíván na mírná i těžší onemocnění. Obsahuje mnoho vitamínů a stopových prvků, důležitou složkou je však alicin, který je podobný penicilinu. Podporuje obranyschopnost, působí antibakteriálně, antivirálně i protizánětlivě. Udělejte si česnečku nebo pomazánku a vyžeňte nemoc z těla ven. Ne všem lidem však čerstvý česnek vyhovuje, proto jsou v prodeji také česnekové kapsle, které vám dodají do těla stejné blahodárné látky.

Dopřejte si bylinné čaje
Kombinace několika bylin pomáhá bojovat proti příznakům chřipky. Bylinný čaj by měl obsahovat květy lípy a bezu černého, které podporují pocení, uklidňují a snižují horečku. Ve směsích proti chřipce se také objevuje šípek a měsíček lékařský. I tyto bylinky mají organizmus zklidnit a tišit bolest.

Podpořte svou imunitu
Existuje mnoho přírodních produktů, které přirozeně posilují naši imunitu. Velmi oblíbený je zelený ječmen, který je bohatý na vitamíny, stopové prvky, enzymy, bílkoviny i antioxidanty. Pravidelným užíváním získáte energii, budete se cítit skvěle a zároveň bude vaše tělo odolnější. Výborným doplňkem je také aloe vera, vyzkoušejte tu nejkvalitnější a vysoce koncentrovanou šťávu z aloe.

Zázvorový zázrak
Možná jste už o jeho účincích slyšeli, zázvorový nápoj je skutečný lék. Stačí ho nastrouhat a zalít horkou vodou. Nápoj dochuťte šťávou z citrónu, medem a špetkou skořice. Namísto skořice jej ozvláštněte špetkou cayennského pepře nebo mátou. Vznikne výjimečný nápoj, který vás doslova postaví na nohy. Milovníci zázvorové chuti jistě ocení pikantně ostré zázvorové bonbóny.

Odpočívejte a regenerujte
Jestli jste mysleli na to, že budete i během nemoci pokračovat ve stejném tempu, nedělejte to. Rozhodně si na pár dní odpočiňte a relaxujte v posteli. On totiž spánek dokáže velké divy. Vaše tělo bude brzy zase fit.