Posilující olej z černého kmínu – výborný pomocník nejen na imunitu

Možná jste o něm ještě neslyšeli: olej z černého kmínu vzniká šetrným lisováním plodu černuchy seté (Nigella sativa) a pro své blahodárné a léčebné účinky je používán přes 2000 let. Prý byl plod černuchy seté nalezen v hrobce faraona Tutanchamona, používala jej i sama Kleopatra.

Pokud bychom měli zmínit největší přednost černého kmínu, bude to rozhodně schopnost regenerovat buňky, které jsou součástí imunitního systému. Vřele jej tedy doporučujeme všem, kteří trpí na opakující se nemoci nebo mají pocit, že je jejich tělo oslabené.

Černý kmín obsahuje přes sto různých živin, je významným zdrojem vitaminů, stopových prvků, minerálů i mastných nenasycených kyselin omega 3 a 6. Vysoký podíl kyseliny linolové vám pomůže udržet hladinu cholesterolu v krvi pod kontrolou.

Olej z černého kmínu použijte také na pokožku. Zklidní podráždění, záněty nebo vyrážky. Černý kmín také pomáhá podpůrně při celiakii, artritidě nebo Crohnově chorobě.

Působí jako antioxidant a protizánětlivě.

Jak jej používat?

Způsobů je mnoho, ideální je jedna čajová lžička denně, smíchaná s medem nebo ovocnou šťávou hned po ránu. Při podráždění žaludku smíchejte polévkovou lžíci s vlažným mlékem a pijte po dobu 5 dní. Černý kmín se také výborně hodí do studené kuchyně, například do salátů.

Při zánětu dásní je potírejte olejem dvakrát denně. Olej z černého kmínu vmasírujte do pokožky unavených nohou, báječně jim ulevíte. Použijte také na opruzeniny – tenkou vrstvu naneste na čistou a suchou pokožku vašeho miminka.

Černý (Egyptský) kmín nabízíme jako semena a také jako čistý olej v 250 ml lahvi, čistý olej v praktických kapslích a v kapslích plus vitamíny:

Výrobky z černého kmínu - černuchy seté

11 důvodů, proč si černý (egyptský) kmín pořídit

 1. posílíte imunitu
 2. zklidníte podráždění žaludku
 3. snížíte hladinu cholesterolu v krvi
 4. pomůžete podpořit kardiovaskulární systém
 5. doporučuje se maminkám pro podporu tvorby mateřského mléka
 6. napomůže vám odstraňovat záněty dásní a ústní dutiny
 7. zklidní dráždivý kašel
 8. vypudí z těla parazity
 9. působí antibakteriálně a desinfekčně
 10. detoxikuje organizmus
 11. urychlí hojení a regeneraci buněk