Problémy s klouby a svaly vyřeší MSM

Hodně sportujete a trápí vás bolesti kloubů a svalů? Nebo už nejste nejmladší a pohyblivost kloubů se snižuje a s tím nastupují různá omezení? V dnešní době jsou lidé podstatně více a déle aktivní, než tomu bylo dříve. Chodíme běhat, hrát tenis, jezdíme na koni. A to vše chceme dělat co nejdéle. Na druhou stranu naše strava je málokdy tak vyvážená jako u našich prarodičů. Nedostatek pestré stravy, vysoká námaha, stres a přibývající věk často vedou k nepříjemným bolestem pohybového aparátu, které nás v pohybu výrazně omezují. Jak z toho ven? Pomoci by mohlo MSM.

Co je to MSM?

MSM je zkratkou pro metylsulfonylmetan, nejlépe vstřebatelnou formu síry. Je to ve vodě rozpustnáMSM - aktivní síra pro vaše klouby, šlachy a svaly bílá krystalická sloučenina bez zápachu, která obsahuje 34% organické síry. Biologicky aktivní síra patří mezi nejdůležitější minerály v lidském těle a neobejde se bez ní spousta důležitých tělesných funkcí. Z  metylsulfonylmetanu se  vyrábí aminkyselina methionin, která pomáhá při tvorbě dalších látek v těle, absorpci živin a vytváření pojivových tkání. MSM se běžně vyskytuje v přírodě a naši předci měli dostatek síry ve stravě díky konzumaci orgánů zvířat, syrové zeleniny a ovoce. Dnešní tepelná úprava zeleniny většinu přírodní síry v zelenině jako je brokolice, kapusta či zelí ale zničí. A přirozená hladiny síry v lidském těle navíc klesá i při stresu a s přibývajícím věkem. Není tedy divu, že jí dnešní lidé mají nedostatek.

Jak MSM funguje?

MSM dodává do těla síru pro tvorbu methioninu. Díky této aminokyselině se naše tělo lépe a rychleji uzdravuje a detoxikuje. Zlepšuje totiž propustnost buněk. V podstatě to znamená, že pomáhá chemickým látkám vstupovat a vystupovat z buněk. Buňky tak nezadržují minerály, které můžou v těle vyvolávat špatné reakce (těžké kovy, toxiny, nadbytečné minerály) a snáze uvolňují živiny  Tím se zlepšují antioxidační schopnosti tělacelková imunita organismu a odolnost proti tvorbě zánětů. MSM také dokáže snížit tvorbu kyseliny mléčné, která je jedním z původců ztuhlosti a bolesti svalů a kloubů. A v neposlední řadě ovlivňuje i naši reakci na vnější stresory, protože se nachází také v kůře nadledvinek, které jsou součástí našeho hormonálního systému.

S čím vším nám může MSM pomoct?

Organická sloučenina síry MSM má příznivé účinky především na klouby, svaly a šlachy. Užívá ho hodně sportovců, protože zvyšuje zdraví kloubů, dělá je pružnějšími a odolnějšími. Má vliv na produkci kolagenu, který brání zánětům kloubů a zvláčňuje vazy a chrupavky. Dochází tak k rychlé regeneraci kloubů, chrupavek, šlach a vazů. Pravidelné užívání MSM zajistí snížení bolesti kloubů a svalů, vyřeší nebo zmírní problémy s  osteoartrózou, revmatoidní artritidou a dalšími nemocemi kloubů. Pokud trpíte na otoky kloubů a jejich ztuhlost či citlivost, dokáže MSM snížit tyto příznaky uvolněním nadbytečných tekutin a škodlivých látek z těla.

Kromě pohybového aparátu má užívání metylsulfonylmetanu vliv na kvalitu vlasů, nehtů a kůže, což jistě ocení nejen ženy.

Bez síry nedokáže tělo správně fungovat. Není bez ní možná normální buněčná aktivita a také imunitní systém je oslabený a nedokáže tělo chránit před záněty. Pokud aktivně sportujete nebo si jen chcete udržet pružné a zdravé klouby co nejdéle, je pro vás doplňování kvalitního MSM nezbytností.