Goji Berry – Kustovnice čínská (Lycium chinensis) – bobule štěstí a dobré nálady

Goji Berry – Kustovnice čínská jsou jasně oranžovo červené bobule, rostou na keři a pocházejí z Číny. V Asii je kustovnice čínská požívána po generace v naději, že dodá vitalitu, energii, vytrvalost a také větší zdraví a tím prodlouží život. Kustovnice čínská se také používá v tradiční čínské medicíně a to více než 2000 let.

Plody, přesněji řečeno bobule Goji Berry jsou velice bohaté na výživné látky, které organismus potřebuje a jsou pro něj přínosem. Obsah různých vitamínů je široký. Jmenujme alespoň provitamin A beta-karoten. Jeho více než v mrkvi, dále obsažený zeaxanthin, který chrání oči.

Nechybí rovněž celá řada vitamínů řady B, které napomáhají nejen snížit stres, zvyšují mozkovou činnost, ale také pomáhají zažívání. Goji Berry je extrémně bohatá na obsah vitaminu C, kterého je tam 500 krát více než v pomerančích. Nesmí chybět ani vitamin E, který je dokonalým přírodním konzervantem a antioxidantem, chránící naše tělo před volnými radikály.

Čím je však Goji Berry mimo jiné vzácná, je přítomnost germania, které se v potravinách nalézá jen výjimečně. Společně se selenem, kterého má Goji Berry také dostatek, se využívá mezi některými pacienty k podpůrné léčbě rakoviny. Společně s 21 aminokyselinami je to ideální doplněk stravy. Goji bobule obsahují ucelený komplex fytoživin a flavonoidů.

Goji Berry - Kustovnice čínskáMálokdo by si tipoval, že zrovna Goji Berry bude bohatší na obsah proteinu než celozrná pšenice (o více než 12%), to však není všechno, protože Goji má řadu minerálů jako železo, měď, zinek, selen, germánium, vápník, fosfor, tryptopany, izoleucin.

Díky svému složení působí Goji Berry nejen v oblasti únavy, na posílení imunitního systému, zlepšení nálady, podporu potence, ale i na nespavost, bušení srdce, stavy úzkosti, snižování cholesterolu v krvi, tvorbu hormonů pro správnou činnost mozku a nervového systému, za což vděčí přítomným esenciálním kyselinám.

Svým obsahem Beta-sitosterolu dokáže účinně bojovat se zvětšenou prostatou. Má silné antibakteriální a antiplísňové účinky.

Za zmínku určitě stojí zjištění, že Goji Berry obsahuje látku Physalin, která je účinná v boji proti mnoha typům leukémie.

Betain zase napomáhá játře vyrábět potřebný cholin, který potom chrání játra, pomáhá snižovat hladinu homocysteinu a chrání buněčnou DNA.

Látka Cyperone zase zmírňuje menstruační potíže u žen, navíc reguluje krevní tlak. Tato látka byla použita k léčbě rakoviny děložního čípku. Vědci v nedávné době potvrdili, že Goji Berry napomáhá proti nemoci související s věkem, jako je Alzheimerova choroba.

Kustovnice čínskou nabízíme jako kapsle (sušený prášek) nebo jako čistou 100% šťávu. Oba tyto produkty jsou velmi vyhledávané našimi zákazníky, pro svou účinnost.