Kyselina hyaluronová – velký pomocník v boji proti vráskám

Kyselina hyaluronová – zázrak v boji s vráskami

Název kyselina hyaluronová se dnes skloňuje čím dál častěji. Víte však, k čemu ji naše tělo potřebuje a proč bychom jí měli mít stálý přísun? Jedná se o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. S postupujícím věkem se však její množství v organismu snižuje. Věk, stres a vliv vnějšího prostředí, to vše způsobuje nižší tvorbu této kyseliny, nedostatečnou hydrataci pleti a následnou tvorbu vrásek. Pokud chceme tento nevyhnutelný postup zvrátit, musíme tělu dopřát dostatek kyseliny hyaluronové.

Co to je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová patří mezi glykosaminoglykany, což je druh sacharidů. Jedná se o důležitou složku mezibuněčné hmoty. V lidském těle ji najdeme v pojivových, epiteliálních a nervových tkáních. Vysokou koncentraci této kyseliny najdeme zejména v oblasti očí (konkrétně v očním sklivci), v synoviální tekutině, která vyživuje klouby, a neposledně v kůži.

Užitečné vlastnosti kyseliny hyaluronové

Mezi užitečné vlastnosti kyseliny hyaluronové patří zejména její schopnost vázat vodu. Díky vyplněníKosmetické produkty kyselina hyaluronová pojivové tkáně vodou zajišťuje její pevnost, a stejně tak má vliv na pevnost a pružnost pleti. Je to právě hydratační schopnost hyaluronu, která umožňuje vyplnění vrásek tekutinou, čímž sníží jejich viditelnou hloubku.

Neméně důležitou charakteristikou je podpora buněčné migrace, která je nezbytná pro fungování organismu. Díky zvětšování vzdáleností mezi buňkami se buňky pohybují volněji. Hyaluronan se postará o vysoký příjem kyslíku a živin, čímž napomáhá obnově tkání. Růst nových buněk je stimulován přítomností kyseliny v organismu, tudíž se snižuje tvorba nových vrásek.

S čím nám může pomoci?

Abychom mohli zaznamenat účinky kyseliny hyaluronové na naší pleti, je zapotřebí používat přípravky obsahující nízkomolekulární a vysoce koncentrovanou kyselinu hyaluronovou. Nízká molekulová váha umožní kyselině dostat se hlouběji do pleťových buněk, započít jejich regeneraci, a tak zajistit viditelně hebčí a mladistvější pleť.

Mnohé přípravky jsou bohužel pouze jakýmisi „odvary“ a náhražkami bez pozorovatelného zlepšení pleti. Obsahují málo účinnou vysoko molekulární kyselinu hyaluronovou, která na pokožce pouze vytváří ochranný film. V tom se liší od nízkomolekulární kyseliny, která se naopak snadno vstřebává a prochází vrchní vrstvou pokožky. Pokud tedy chcete dosáhnout liftingového účinku a méně vrásčité pleti, je nutné pečlivě vybírat, co kupujete.

Invazivní vs neinvazivní dodání kyseliny hyaluronové tělu

Setkat se můžete i s injekčním podáním kyseliny do pokožky. Jedná se o odborný zákrok, který by měl vždy provádět lékař. Při neodborném vpichu by se přípravek mohl dostat tam, kam nemá. Odborník pomocí injekce vstříkne gel s kyselinou pod kůži.

Pokud se rozhodnete pro injekční aplikaci, existují jistá rizika, nejsou však obvykle nijak závažná. Setkat se můžete s otoky v místě vpichu či s horečkou, výjimečně může dojít ke zmodrání ošetřovaného místa.

Jestliže si návštěvu k lékaři chcete ušetřit, zvolte neinvazivní metodu, tedy užívání přípravků s obsahem kyseliny. Jedná se o pohodlnější způsob, který můžete provádět sami a odkudkoliv.

Kde získat kvalitní přípravek s kyselinu hyaluronovou?

Při výběru přípravku s obsahem kyseliny hyaluronové byste měli dbát zejména na dvě věci. Zaprvé, kolik procent látky daný produkt obsahuje, a zadruhé, jaká je její molekulová váha (tzn. zda je nízko molekulární nebo vysoko molekulární). Dle zvoleného produktu se bude odvíjet, jakých změn vaše pleť (a nejen ta) dozná.


Určitě se podívejte na naši skvělou poslední novinku Beauty-Drink s kolagenem a kyselinou hyaluronovou 30×20 ml – www.dumbylinek.cz/beauty-drink-s-kolagenem-a-kyselinou-hyaluronovou-30×20-ml

Beauty-Drink od Sanct Bernhard cíleně napomáhá doplňovat nezbytné živiny buňkám (nejmenším složkám našeho těla), které potřebují pro optimální funkci:Kyselina hyaluronová bojovník proti vráskám

  • Kolagenové peptidy významně přispívají k silným kostem, pružným kloubům a krásné a pevné pokožce.
  • Kyselina hyaluronová je přirozená složka pokožky a pojivové tkáně. Její schopnost vázat velké množství vody napomáhá podpořit pružnost a odolnost pokožky a pojivové tkáně.
  • Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu a tím k normální, zdravé funkci kostí, chrupavky, kůže a zubů.
  • Měď přispívá k udržení normální, pevné pojivové tkáně a zdravé pigmentaci pokožky a vlasů.
  • Zinek a biotin jsou důležité kosmetické látky pro vytváření a udržování silných vlasů a krásnou, zářivou pleť.
  • Vitamín E, zinek a měď pomáhají chránit buňky před volnými radikály, nazývané také oxidační stres.